PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=250272}

Diabeł ubiera się u Prady

The Devil Wears Prada
6,9 381 300
ocen
6,9 10 1 381300
5,9 34
oceny krytyków
Diabeł ubiera się u Prady
powrót do forum filmu Diabeł ubiera się u Prady

Uderzyło mnie jak bardzo naciągany jest w tym filmie fakt przyjęcia takiej ignorantki jaką jest
główna bohaterka do modowego pisma :/ i nie chodzi mi o to, że nie była ona "sfiksowana" na
punkcie mody, bo to niekonieczne, ale na miłość boską!..toż ona wykazała totalny brak
profesjonalizmu, czy minimum zangażowania. Poszła na rozmowę o pracę zielona jak szczypiorek,
nie zadała sobie trudu dowiedzenia się czegokolwiek na temat środowiska, do którego chce
wstąpić, nie wspominając o przeczytaniu choćby jednego numeru tego czasopisma, a mimo to
dostała tam pracę.

Gdyby ktokolwiek poszedł tak nieprzygotowany ubiegać się o pracę, wyprosili by go po 5 minutach
rozmowy. No ale cóż, widocznie hermetyczny świat mody jednak nie jest taki wymagający...

ocenił(a) film na 7
arturianka18

Chcecie bajki oto bajka

arturianka18

masz rację. Ale film to film. Ten był dla mnie nierealistyczny

arturianka18

W sumie ten film spełnia wymogi komedii romantycznej, a czegóż na tle fabuły spodziewać się po takim gatunku?

arturianka18

mimo to film jest bardzo nastrojowy i przyjemnie mi się oglądało, mimo że nie jestem wielką fanką lekkich fabuł.

ocenił(a) film na 7
arturianka18

Wydaje mi się, że w książce było tak, że ona sama nie do końca wiedziała, do jakiej gazety i na jakie stanowisko trafi, bo w Elias-Clark wydaje się masę przeróżnych gazet, z resztą w filmie sama powiedziała, że albo to, albo magazyn o samochodach... To by może trochę tłumaczyło to nieprzygotowanie, ale jednak racja, trochę nieprawdopodobne i przegięte ;)

ocenił(a) film na 9
arturianka18

To prawda. scena z rekrutacji lekko naciągana, chyba zatrudnili ją bo mieli spore ciśnienie. Setki ludzi dałoby się pokroić za taką posadę :) a tu taka nędza z bidą. Sceny w ktorych pokazano jej wyczucie stylu tez lekko naciagane. te buty, sweter i spodnica. normalnie wierzyc sie nie chcialo. :D:D

Holly85

w filmie chyba ze sto razy padło stwierdzenie - setki dziewczyn chcialo by byc na twoim miejscu

tak, jakby twórcy filmu chcieli nam to wmówić bo nie było tego widac na ekranie

arturianka18

tez miałam takie mysli na początku i przez cały film chodziło mi to po głowie, zero profesjonalizmu!!!! od początku było wiadomo co bedzie później, ze zmieni image, bedzie miała problemy z facetem, poleci do Paryża itp...bardzo przewidywalny, ale szczerze powiedziawszy chyba nie spodziewałam sie nic innego po nim... taki luźny filmik na gorące leniwe popołudnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones