PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=250272}

Diabeł ubiera się u Prady

The Devil Wears Prada
6,9 381 300
ocen
6,9 10 1 381300
5,9 34
oceny krytyków
Diabeł ubiera się u Prady
powrót do forum filmu Diabeł ubiera się u Prady

Chodzi mi o filmy, ktore dzieja sie w Nowym Jorku- komedie, komedie romantyczne, dramaty... Nowy Jork mnie zaczarowal i uwielbiam ogladac go w filmach;) Dlatego bylabym wdzieczna za wymienienie kilku filmow dziejacych sie w NYL;)

Lakshya

tak na szybko to do głowy przychodzi mi "Seks w wielkim mieście", akcja toczy się w NY,głównie na Manhatanie.
Polecam bo w tym filmie Nowy Jork nawet mnie zaczarował :P

taCoryje

ja tam ogladalam Milosc i inne nieszczescia, Dzis 13 jutro 30, Pokojowka na Manhattanie... Duzo tego bylo;) Ale zawsze chce sie wiecej;))

Lakshya

"śniadanie u Tiffany'ego"z Audrey Hepburn

Lakshya

Akcja filmu Miłość i inne nieszczęścia dzieje się w LONDYNIE, nie w Nowym Jorku.

taCoryje

Do wszystkich którzy Nie byli w Nowym Jorku, obejrzeli jakis film i czują sie OCZAROWANI. Pojedzcie tam, a zobaczycie ze prawda wyglada troche inaczej. Owszem, nie mowie ze tam jes zle, ale na filmie wszystko wyglada ladniej.

ocenił(a) film na 7
mandan3

ja tam byłem i uważam, że w rzeczywistości wygląda nawet ładniej ;)

mandan3

Ja też tam byłem, tylko że w GTA.. Ale w rzeczywistości to dopiero musi być grafika. A na poważnie. to jak chcecie "pozwiedzać" to polecam Google mapy - widok z ulicy i film Cloverfield.

ocenił(a) film na 8
mandan3

tak jest z każdym miastem i każdym miejscem na świecie ;)

Lakshya

o ile dobrze pamiętam, to bliźniaczki Olsen w New York Minute.

Lakshya

też uwielbiam Nowy Jork, jego klimat i atmosfere, pierwsze co mi przychodzi do glowy to "kevin sam w nowym jorku", "śniadanie u tiffany'ego", serial "siostrzyczki", "coyote ugly" i ten film z Cusackiem i kate Beckinsale "Igraszki losu". poki co tyle pamietam:)

ania_krys

jeszcze kilka mi sie przypomniało:) z seriali kultowi "przyjaciele" "bill cosby show" , "GOSSIP GIRL" !!!! a filmy to jeszcze "mamuśka" (stepmom z susan sarandon i julia roberts) "nowojorskie opowieści" (ogolnie duzo filmow woodyego allena) "nowy york czeka" "new york,new york" "miłość w nowym jorku" "argentyńczyk w nowym jorku" "ktoś całkiem obcy" "ksiąze w nowym jorku" i jeszcze od siebie polece reality show w ktorym walka toczy sie o posade u Donalda TRumpa."trampolina" leci teraz na tv4. Trump bardzo kocha NY i akcja musiala sie tam toczyc. fajnie poogladac, zdjecia krecone w wiekszosci w biurowcach, wsrod wiezowcow, w bogatej czesci manhattanu :) zupelnie inna rzeczywistość

użytkownik usunięty
ania_krys

Wszystkie, ale to absolutnie wszystkie filmy Woody'ego Allena ;-)
Chyba jeszcze ,,Niania w Nowym Jorku", o ile nie przekręciłam tytułu, ,,Kate i Leopold", ,,Madagaskar" haha :D ,,Śniadanie u Tiffany'ego".

użytkownik usunięty

nie wszystkie filmy Allena :)




zakrótkipleplepleple

użytkownik usunięty
Lakshya

"Manhattan" Woody'ego Allena, "Niania w Nowym Jorku", "Seks w wielkim mieście", "Taksówkarz", "Śniadanie u Tiffany'ego", ...

ocenił(a) film na 2

Celeste w Nowym Jorku:)
za krótki...................

użytkownik usunięty
Billy_Jean

Wszystkie oprócz ,,Wszystko gra", ,,Scoop: Gorący temat" i ,,Sen Kasandry", zgadza się? ;-)

ocenił(a) film na 9

Dodam jeszcze Tłumaczkę i Zaczarowaną. BTW - ja też uwielbiam to miasto, a wiele filmów (m.in. Diabeł... i Zaczarowana) oddają ten klimat:) Zresztą powstał już film "New York, I Love You" ;) Nie mogę się doczekać, gdy go zobaczę!

ocenił(a) film na 8
Lakshya

Gossip girl bardzo fajny serial, który gorąco polecam, Szkoła Uwodzenia oraz New York, I Love You.

użytkownik usunięty
Lakshya

Miłość i inne nieszczęścia nie dzieje się w NY, tylko w Londynie

ocenił(a) film na 10
Lakshya

ZABAWNA BUZIA z Audrey Hepburn jest bardzo podobnnym filmem.

ocenił(a) film na 10
Lakshya

ZABAWNA BUZIA z Audrey Hepburn jest bardzo podobnnym filmem.

ocenił(a) film na 6
Lakshya

Akcja 1/3 amerykańskich filmów rozgrywa się w Nowym Jorku i ich wymienienie zajmie z 1000 stron, ale jeśli chcesz to np. komedie romantyczne - Pokojówka na Manhattanie, Książę w Nowym Jorku albo Miłość w Nowym Jorku. Jeśli się powtórzyło to przepraszam, nie czytałem wszystkich postów. Mam nadzieję że znajdziesz coś dla siebie.
Pozdrawiam.
Robert Sawyer

Lakshya

CSI NY :)

ocenił(a) film na 7
Spitfeuer

hmmm
Chyba jeszcze 27 sukienek
i Ps:Kocham cię.

ocenił(a) film na 7
alusia_xx

O i jeszcze niezapomniane przezmnie filmy taneczne:
Heny- z Jessicą Albą
I wytańczyć marzenia z Antonio Banderasem

alusia_xx

Może was zaskocze ale

"Kevin sam w nowym Jorku"
'New York, New York'
CSI:NY -serial
NYPD-serial
Gangi Nowego Jorku
New York Taxi
Żandarm w Nowym Jorku
Ucieczka z Nowego Jorku
Książe w Nowym Jorku
Król Nowgo Jorku
Argentyńczyk w Nowym Jorku


a takie bez tytułu new york to:
Ojciec Chrzestny
World Trade Center
W Cieniu chwały
Spider-man 1-3(chyba)
Dawno temu w Ameryce
Taksówkarz (chyba)

Vic_Mackey

Chyba wszystkie komiksy Marvela przeniesione na ekran dzieją się w NY

ocenił(a) film na 7
Vic_Mackey

O i jeszcze
Nie zadzieraj z fryzjerem
oraz Noc w muzeum

alusia_xx

Aż mnie to zabolało co napisałaś

Lakshya

Taxi Driver :) dialog z senatorem w taksówce, może się "odczarujesz"

ocenił(a) film na 7
jaga300

Mi się przypomina tylko "Seks w wielkim mieście" - Nowy Jork jest tam ładnie pokazany ;)
Hmm..jest też "Nowy York, Nowa miłość".
"Kevin Sam w Nowym Yorku"

chyba tylko te przypadły mi do gustu ;)

Jutti

"Gangi Nowego Yorku" tez rozgrywają się w tym mieście, co prawda pod koniec XIX wieku, ale jednak. Polecam.
Ponadto w N.Y rozgrywa się akcja:
"Pojutrze",
"Dnia Niepodległości",
"Ulic nędzy",
"Wściekły Byk" - nie jestem pewny.


Pozdrawiam!

Lakshya

Mi przyszło jeszcze do głowy:
Masz Wiadomość z Tomem Hanksem i Meg Ryan

ocenił(a) film na 9
domino264

Leon Zawodowiec, Kevin sam w NJ, P.S Kocham Cię, Niania w NJ

Lakshya

Filmy pokazujace, mniej albo bardziej, syfiasta strone NYC (chyba nikt ich jeszcze nie wymienil - dziwne, bo to swietne i bardzo znane filmy) - jak obejrzysz, moze sie choc troche odkochasz:

"Na nabrzezach" (On the Waterfront)
"Nocny kowboj" (Midnight Cowboy)
"Serpico"
"Zyczenie smierci" (Death Wish)
no i serial z Kojakiem

Lakshya

Oto kilka z moich ulubionych filmów, których akcja dzieje się w NYC: Dotyk miłości, Kolekcjoner kości, K-Pax, Lepiej być nie może, Morderstwo doskonałe, Nikomu ani słowa, Pozew o miłość, Wielkie nadzieje, Zapach kobiety, Zmiana pasa i Twój na zawsze - obecnie w kinach.

ocenił(a) film na 7
beti

Mały Manhattan-polecam!
Kevin sam w NY
Śniadanie u Tiffany'ego
Masz wiadomość
Nowy Jork nowa miłość

ocenił(a) film na 6
Lakshya

Polecam 'Zakochany Nowy Jork'. :)

ocenił(a) film na 10
basik_13

SERIAL UGLY BETTY - POLECAM ;)

ocenił(a) film na 9
Lakshya

ja polecam New York Minute. ;D

ocenił(a) film na 6
Lakshya

Większość filmów Spike'a Lee, Woody'ego Allena i Martina Scorsese - przejrzyj sobie ich filmografie.

ocenił(a) film na 8
patryk_szymanski

YYyyy Przeczytałam wszystkie posty i zabrakło jeszcze jednej fajnej komedi ' dziewczyny z wyższych swer'

ocenił(a) film na 8
Lakshya

jeszcze UWIERZ W DUCHA i 2 TYGODNIE NA MIŁOŚĆ.

Lakshya

jeśli chodzi o uroki miasta to według mnie najlepiej ukazuje je seria Plotkara, głównie manhattan ale także brooklyn poza tym serial pokazuje nam także w specyficzny sposób wyniosłość i temperament nowojorczyków...
do seriali dołączam także CSI NY
jesli chodzi o filmy to ww Sex and the city i Friends with bennefits, można sie zakochać w tym mieście :)

użytkownik usunięty
Lakshya

"To tylko seks"

ocenił(a) film na 8
Lakshya

Jeśli chcesz obejrzeć coś o podobnym klimacie to zdecydowanie polecam serial Gossip Girl ten serial rozgrywa się w Nowym Yorku i jest tak samo o modzie możesz oglądać tam cichy od nalepszych projektantów Empire statin buildin ktory jest wlasnoscia jednego z bohaterow i takze jest o bogatych ludziach bez zasad goraco polecam moj ukochany serial i tez po nim zakochalam sie z Nowym Yorku

ocenił(a) film na 4
Monilunka7

"KLUTE" Alana J. Pakuli - z olśniewającą Jane Fondą, która również próbuje sił jako modelka.
Film niezwykłej urody.

"NOCNY KOWBOJ" Johna Schlesingera - klasyka NY
i
"MARATOŃCZYK" tegoż również.


"TRZY DNI KONDORA" Sydneya Pollacka,


"SERPICO" Sidneya Lumeta
i
"PIESKIE POPOŁUDNIE" tegoż


"NARKOMANI" Jerry'ego Schatzberga


Tak, takie obrazy Nowego Jorku są prawdziwie rzadkie i z tego też powodu bezcenne.

Lakshya

"Fisher King" to film Terry'ego Gilliama - I like New York in June, how about you?

marcyspaw

The Fisher King jest najlepszy!

Po za tym do tematu polecam:

"Moskwa nad rzeką Hudson"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones