PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=250272}

Diabeł ubiera się u Prady

The Devil Wears Prada
6,9 381 104
oceny
6,9 10 1 381104
5,9 34
oceny krytyków
Diabeł ubiera się u Prady
powrót do forum filmu Diabeł ubiera się u Prady

Moja siostra uparcie mówi że czyta się po prostu "Prady" ,a ja "Prejdi", kto ma rację ? :)

filmowy_laufer

Twoja siostra ma racje, czyta się po prostu u "Prady". Bo to wyraz przetłumaczony na polski a więc czyta się normalnie. Natomiast Prada - angielskie słowo prawdopodobnie czyta się tak samo. http://pl.forvo.com/search-en/Prada/

nudecroft

Aha o.O Wkurza mnie wymowa samogłosek angielskich gdzie 'a' można wymawiać jako: 'a', 'e', 'ej', 'o', 'i'.

ocenił(a) film na 6
nudecroft

Prada jest włoską firmą i słówkiem włoskim, więc stąd ta różnica w możliwej wymowie :) po prostu Prada.

ocenił(a) film na 7
filmowy_laufer

A wiesz co to jest Prada?;)

monika22567

Tak, wiem. Ale czasem anglicy wprowadzają swoje wersje chociażby Warsaw, a nie Varshava :)

filmowy_laufer

Na 100 procent "Prada", jak po polsku. Legalna Blondynka, Plotkara i inne babskie filmy i seriale odpowiadają na takie pytania.

ocenił(a) film na 6
filmowy_laufer

Prejdi, modżajto i versejs.

filmowy_laufer

Nie bierz tego do siebie, ale rozbawiłaś mnie strasznie tym "Prejdi" :D w życiu nie wpadłam na to, że ktoś to może tak przeczytać. Słyszałam za to wersję "Predy"; moja koleżanka tak to przeczytała, ale szybko ją towarzystwo poprawiło :)

ocenił(a) film na 9
Phony

To jeszcze nic :P Znajoma przeczytała Gucci jako "gukki".

Phony

Z totalnym zażenowaniem czytam, co tu odczyniłem. Trochę śmieszne to w sumie, ale nie oceniajcie dzieciaka, który jeszcze nie wiedział o istnieniu tak burżuazyjnej marki XD.

ocenił(a) film na 5
filmowy_laufer

O-M-G ...

filmowy_laufer

Rozbawiło mnie to Prejdi, ale jestem też mile zaskoczona. Nie spodziewałam się, że można nie wiedzieć jak się czyta Prada :P

Sasayaki

Ja facet, nie kupuje ubrań jak kobiety ;) Co prowadzi do tego, że znam tylko "podstawowe" marki :P

filmowy_laufer

Domyślam się, ale żyłam w tym ignoranckim przekonaniu, że wie się iż Prada to Prada tak samo jak wie się, że samochód to samochód albo, że mercedes to mercedes.

Sasayaki

Ty żyłaś, ja nie. Sądzę że na tym powinniśmy zakończyć dyskusje ;)

filmowy_laufer

Szkoda, bo uważałam, że jest bardzo ciekawa, lekka i przyjemna.

ocenił(a) film na 7
Sasayaki

Otóż Prada to marka.
Samochód to określenie przedmiotu. Nie marka.
Prada to w przypadku samochodu Mercedes, Volkswagen, Saab, Volvo itp - marka.
A samochód w stosunku do ubrań to bluzka, sukienka, spódnica, spodnie, kurta.
Chyba to wystarczy byś zobaczyła czym dla faceta jest Prada i dlaczego nie jest to tak jednoznaczne słowo jak samochód ;)

conrad_owl

No i?

ocenił(a) film na 8
filmowy_laufer

a nosisz "ejdajdejsy"

ocenił(a) film na 7
gala99

Ta odpowiedź zdecydowanie rozbawiła mnie najbardziej :>

ocenił(a) film na 7
gala99

Padłam haha :D

gala99

hahaha :D Genialne!

ocenił(a) film na 7
filmowy_laufer

Na "You Tube" można znaleźć wymowę większości znanych nazwisk, aktorów, muzyków , projektantów, firm itp. Trzeba wpisać tę nazwę + PRONUNCIATION, albo np. "How to pronounce Nicolas Ghesquière"

Lovorica

Wiem, stosowałem to przy naziwsku Gyllenhaal :)

ocenił(a) film na 5
filmowy_laufer

Ja czytam po prostu "Prady", ale nie mam się za jakiś autorytet w temacie wiec nie musisz się
sugerować :)

ocenił(a) film na 6
filmowy_laufer

Dżizusie Nejzaredżski!...

Morska_Bryza

Jezusie, czemu ludzie to jeszcze czytacie XDDDD

ocenił(a) film na 6
filmowy_laufer

Mnie się akurat nudziło w pracy. Nie wiem jak inni.

filmowy_laufer

Bo to w sumie ciekawe pytanie jest :D

filmowy_laufer

Ja tam sie nie smieje, bo nie kazdy musi byc obeznany w temacie, ale tak gwoli wyjasnienia: Prada to wloska marka, jej zalozyciel byl Wlochem i od jego nazwiska wziela sie nazwa. Wiec po angielsku sie jej raczej nie czyta :)

evadne

Ludzie, miałem 12 lat jak to pisałem xD

filmowy_laufer

Oj tam oj tam, toz to ciekawe pytanie jest :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones