PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=250272}

Diabeł ubiera się u Prady

The Devil Wears Prada
6,9 381 104
oceny
6,9 10 1 381104
5,9 34
oceny krytyków
Diabeł ubiera się u Prady
powrót do forum filmu Diabeł ubiera się u Prady

i po raz drugi stwierdzam, że jest bardzo fajny. Oddaje klimat książki choć - jak to zazwyczaj bywa - rozjeżdża się fabularnie z opowieścią autorki.... Patrzę na historię Andy i widzę "korporacyjny mordor". W 2006 miałam inne odczucia i zupełnie inną wiedzę. Dzisiaj ten film odbieram także inaczej. Poza właściwą opowieścią dostrzegam bardzo aktualne przesłanie dotyczące młodych ludzi tak zdesperowanych, że robiących niemal wszystko dla kariery w korpo. Wystarczy się rozejrzeć. Filmowa Andy ostatecznie się otrząsa ale w prawdziwym życiu, dzieje się tak niezmiernie rzadko.

ocenił(a) film na 6
sawbona

Ja uważam, że to jeden z niewielu przypadków, kiedy film jest lepszy niż książka, bo ta w ogóle mnie nie wciągnęła, nie bawiła (a przecież miała bawić) i przeczytałam ją do końca tylko dlatego, że nie lubię niedokończonych książek...

ocenił(a) film na 4
Morska_Bryza

chyba żartujesz, wróć jeszcze raz do książki. Film nawet w 1/100 nie oddaje piekielności Mirandy, absurdalności jej rozkazów i sama bohaterka nie wkurza jak w filmie. Na miejscu Lauren Weisberger pozwałabym reżysera za zepsucie tak dobrej historii.

ocenił(a) film na 6
MaryjaNaRowerze

Temu nie przeczę. Pamiętam, że książkowa Miranda wydawała polecenia osiągające szczyt absurdu i ani razu nie pokazała ludzkiej twarzy. I po odejściu Andy z pracy, ich relacje wyglądały mniej sentymentalnie. Mimo to, jak już mówiłam, książka mnie nie wciągnęła. Wolę już "Portier nosi garnitur od Gabbany".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones