PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=250272}

Diabeł ubiera się u Prady

The Devil Wears Prada
6,9 381 300
ocen
6,9 10 1 381300
5,9 34
oceny krytyków
Diabeł ubiera się u Prady
powrót do forum filmu Diabeł ubiera się u Prady

Książka może nie była jakimś cudownym arcydziełem ale historia tam przedstawiona była o wiele ciekawsza niż w filmie, były fajniejsze wątki i ludzie. Gdybym nie przeczytała wcześniej książki to film może wypadł by w moich oczach o wiele lepiej.

ocenił(a) film na 6
doda_18

moim zdaniem film dorównał książce (być może dlatego, ze można było to wszystko naocznie zobaczyć).
ale masz rację, że film dokładnie nie odwzorował akcji książki - zabrakło np. wątku z kupowaniem kawy dla bezdomnej. a ja mam jeszcze pytanie: bo ostatecznie - w filmie! - Andrea (spoiler !!!) była z powrotem z Natem, prawda ?
bo w książce (spoiler !!!) - na pewno rozstali się definitywnie.
:)

kiki222

W filmie było bardzo dużo niejasności i niezgodności z książką, aczkolwiek uważam, że to naprawdę udana produkcja.

ocenił(a) film na 8
Pani_Dziobak

są niedociągnięcia, ale film w porządku :) Meryl dobrze zagrała.
pomylili wątki np. Emily zachorowała i dlatego nie jechała do Paryża, Andrea powiedziała " spier.." do Mirandy i rzuciła pracę, inny wątek był też z tym kolesiem który ją podrywał..

niepokorna_ja.

Spoiler!!!!!!!
- Emily zachorowała na mononukleozę dlatego nie pojechała do Paryża
- Z książkami Harrego Pottera też było inaczej.
- Zabrakło też faceta, który otwierał bramki i kazał za każdym razem śpiewać dla Andrei jakąś piosenkę, żeby ją wpuścił.
- Nate był nauczycielem (w książce) a nie kucharzem
- Christian był pisarzem i Andrea z nim nie spała, tylko flirtowała
- W książce nikt nie chciał zabrać dla Mirandy stanowiska
- Andrea mieszkała z dwiema dziewczynami, z którymi nawet nie rozmawiała. Potem zamieszkała razem ze swoją przyjaciółką
- Jej przyjaciółka była puszczalska i spała z kim popadnie, nadużywała też alkoholu.
- Przyjaciółka miała wypadek kiedy Andrea była w Paryżu na pokazach mody, jej stan był krytyczny ale Miranda nie pozwoliła jej wrócić, wtedy powiedziała, żeby się pier*oliła i wróciła do domu.
- Po tym zajściu Miranda nie dała jej żadnej rekomendacji, było też ciężko znaleźć jej jakąś pracę. Wysłała setki artykułów do różnych gazet ale tylko jakaś gazetka dla nastolatek się odezwała. W końcu zaczęła tam pracować.
i wiele wiele innych fajnych rzeczy, które pominięto

doda_18

Jeśli już wytykasz różnice to przynajmniej bez błędów. W książce nie było Nate'a, był Alex. A Andrea odeszła z pracy nie dlatego, że Miranda nie pozwoliła jej jechać do Lily (Andrea sama zdecydowała, żeby zostać), tylko kazała załatwić paszporty dla jej dwóch córek, a to, jak się można domyśleć, było niewykonalne zadanie. Nie to, żebym się czepiała ;), po prostu to moja ulubiona książka.
Film rzeczywiście bardzo się różni od książki, ale moim zdaniem wcale nie jest gorszy, trzeba go raczej rozpatrywać oddzielnie, bo to tylko luźna adaptacja.

Lady_From_Burton_World

dość dawno ją czytałam, więc zapomniałam jak się nazywał facet Andrei i że Miranda kazała przedłużyć paszporty dla bliźniaczek co było niewykonalne.
Chodziło mi głównie o to, że w filmie wszystko jest pozmieniane.

ocenił(a) film na 10
doda_18

a ja nie czytałam książki tylko oglądałam film
warto przeczytać tę książkę ?

listewcia1234

Na pewno jest ciekawsza niż film. W filmie przedstawili Mirandę jako wredną właścicielkę czasopisma, która pod koniec pokazują ludzką twarz. W książce do samego końca pozostaje zimną s*ką.

listewcia1234

Według mnie książka nie jest warta przeczytania,dosyć infantylna i mało ciekawa.Film zdecydowanie lepszy, chociaż, jak już to wyżej napisałam, są pewne nieścisłości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones